Достапни линкови

Најмалку 19 загинати во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 19 луѓе загинаа, а 15 се повредени во експлозија на подметната бомба во автобус што превезувал шиитски аџии во Пакистан. Нападот се случил во провинцијата Балучистан. Властите велат дека бомбата била активирана со далечински управувач.
XS
SM
MD
LG