Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со умерена локална облачност


Скопје од птичја перспектива.
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Во Скопје слично време со температура до осум степени.
XS
SM
MD
LG