Достапни линкови

Пет мртви, 35 повредени во експлозија во Пакистан


Најмалку пет лица се мртви, а над 35 повредени во сообраќајна несреќа во градот Карачи во Пакистан, соопшти полицијата. Несреќата се случила во трговскиот кварт Садар, каде што експлодирал еден автобус полн со патници. Полицијата истражува што ја предизвикало несреќата. Годинава Карачи беше најголема мета на полициски и верски напади.
XS
SM
MD
LG