Достапни линкови

Променливо облачно со дожд и снег


Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд и снег во пониските, снег на повисоките места и планините, а во југоисточните делови само од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од еден до седум степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд. Темепратурата ќе достигне до четири степени.
XS
SM
MD
LG