Достапни линкови

Филе: политичките лидери во Македонија да најдат решение


Претстојната пролет е одлучувачка за Македонија, пишува еврокомесарот за проширување Штефан Филе на својот Твитер профил.
„Сите политички лидери во Македонија треба заедно да најдат решение за отворените прашања. Политичките несогласувања не треба да се решаваат со насилство, и не треба да влијаат на работата на новинарите“, наведува Филе
XS
SM
MD
LG