Достапни линкови

Путин го потпиша контроверзниот анти-американски закон


Рускиот претседател Владимир Путин денеска го потпишал законот што деновиве беше изгласан во Думата, со кој им се збранува на американци да посвојуваат руски деца. Во законот, кој стапува во сила на први јануари, се содржани и други мерки за санкционирање на американски граѓани. Се проценува дека со овој закон се зголемуваат дипломатските тензии меѓу Русија и САД.
XS
SM
MD
LG