Достапни линкови

Временската прогноза- променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Претпладне во котлините и речните делови ќе има појава на магла. Во западниот дел на Македонија може да се очекува и врнежи на снег . Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од три до 12 степени. Во Скопје и околината дневната температура ќе се искачи до 4-тиот степен.
XS
SM
MD
LG