Достапни линкови

Новата јапонска влада сепак сака нуклеарна енергија


Mинатогодишната катастрофа во нуклеарната централа Фукушима.
Новата јапонска влада соопшти дека ќе ги преиспита плановите на претходната администрација за откажување од нуклеарната енергија. Претходната влада најави дека сака постепено да ја напушта нуклеарната енергија до 2040 година, по минатогодишната катастрофа во нуклеарната централа Фукушима.
XS
SM
MD
LG