Достапни линкови

Груевски - Исфрлањето на новинари од Собранието ќе има завршница


Архивска фотографија.
Има постапка и ќе има завршница. Треба да се осудат таквите чинови од сите страни, одговори премиерот Никола Груевски на прашањето што презел во овие четири дена за да се откријат одговорните за отстранувањето на новинарите од Собранието при донесувањето на Буџетот за 2013 година, поставено од пратеникот Имер Алиу на денешната собраниска
седница посветена на пратенички прашања. Тој случај си има своја постапка и веројатно ќе има и завршница, рече премиерот Груевски.
XS
SM
MD
LG