Достапни линкови

Приведен човекот што со џип влета во опозицискиот собир во Прилеп


Илустрација.
Прилепската полиција го приведе возачот кој синоќа со џип „форд експлорер“ со голема брзина се втурна во луѓето на протестниот собир на опозицијата и повреди две лица. Полицијата соопшти дека станува збор за 41-годишен прилепчанец кој бил во алкохолизирана состојба.
XS
SM
MD
LG