Достапни линкови

Путин ќе ја потпише забраната Американци да посвојуваат руски деца?


Рускиот претседател Владимир Путин.
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека „има намера“ да го потпише законот со кој на американски државјани им се забранува да посвојуваат руски деца. Тој рече дека треба да го проучи конечниот текст на законот, но дека не гледа причина да не го потпише. Руски пратеници го предложија овој закон како против-мерка на тоа што САД донесоа закон со кој се воведуваат санкции против руски државјани поврзани со кршење на човековите права.
XS
SM
MD
LG