Достапни линкови

Сиријска владина делегација во Москва


Делегација на сиријската влада, предводена од заменик шефот на дипломатијата Фејсал Макдад денеска во Москва разговараше со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров во врска со предлозите за крај на сиријскиот конфликт. До ова дојде пред разговорите на Иванов со специјалниот пратеник за Сирија Лахдар Брахими, најавени за в сабота во Москва. Брахими во почетокот на неделава во Дамаск се сретна со сиријскиот претседател Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG