Достапни линкови

Кривична пријава против Шутановац


Драган Шутановац
Српската Агенција за борба против корупцијата поднела во Обвинителството кривична пријава против поранешниот министер за одбрана Драган Шутановац поради непријавен стан во центарот на Белград. Шутановац изјави за весникот „Блиц“ дека пред неколку месеци во полицијата дал изјава во улога на граѓанин и го негира обвинението.
XS
SM
MD
LG