Достапни линкови

Пратенички прашања во македонскиот парламент


Собранието на Македонија денеска, како што е најавено, ќе ја одржи 50 седница. На дневен ред се пратенички прашања до членови на владата. За денеска, меѓу другото, е закажана и седница на Комисијата за надворешна политика. На неа е најевно излагање на шефот на дипломатијата Никола Попоски за актуелните прашања од областа на надворешната политика.
XS
SM
MD
LG