Достапни линкови

Сиријска владина делегација ќе отпатува во Русија


Медиумите јавуваат дека сиријска владина делегација ќе отпатува во Русија на разговори со тамошните власти за прекин на конфликтот во Сирија. Како штѕо јавуваат „Ројтерс“ и „Итар Тас“ на чело со сиријската делегација ќе биде заменик министерот за надворешни работи Фаисал Макдад. Тој ќе се сретне со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.
XS
SM
MD
LG