Достапни линкови

Хоспитализиран Џорџ Буш


Поранешниот американски претседател Џорџ Буш е хоспитализиран во Тексас, соопшти негов портпарол. Осумдесет и осум годишниот Буш бил примен на оделот за интензивна нега во болница во Хјустон поради интензивна треска. 41-от американски претседател се лечи од симптомите на бронхитис од 23 ноември.
XS
SM
MD
LG