Достапни линкови

САД ќе го достигнат лимитот за задолжување


Американскиот трезор предупреди дека Соединетите американски држави ќе го достигнат конгресно одобрениот лимит на задолжување од 16.4 трилиони американски долари идната недела на 31 Декември. Секретарот на трезорот Тимоти Гартнер најави вонредни мерки со цел обезбедување на 200 милиони американски долари. Американскиот претседател Барак Обама го прекина одморот на Хаваите со цел да ги продолжи преговорите на оваа тема.
XS
SM
MD
LG