Достапни линкови

Најавени нови протести во Египет


Главната опозициска група во Египет најави продолжување на протестите против претседателот Мухамед Морси и новиот устав на земјата. Портпарол на националниот фронт за спас рече дека протестите ќе бидат мирни во знак на незадоволство од, како што е речено, „употребата на исламот за создавање на опресивна држава“.
XS
SM
MD
LG