Достапни линкови

Нелсон Мандела пуштен од болница


Јужноафриканската влада соопшти дека поранешниот претседател Нелсон Мандела бил пуштен од болница. За време на хоспитализацијата 94 годишниот мандела добивал третман за белодробна инфекција и се оперирал од жолчен камен. Нобеловецот е испратен на домашно лекување.
XS
SM
MD
LG