Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Утринската температура се движи од минус три до еден, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд.
XS
SM
MD
LG