Достапни линкови

На Грција ќе и требаат 10-20 години да заздрави од кризата


Директорот на Европската инвестициска банка Вернер Хојер.
Директорот на Европската инвестициска банка Вернер Хојер денеска изјави дека на Грција ќе и требаат една до две декади за да заздрави од финансиската криза, јави ДПА. Тој упати критики кон политичарите бидејќи не покажале храброст на последниот самит на Европската унија. Хојнер посочи дека Европскиот стабилизациски механизам бил подобар од програмата за купување на обврзници предложена од Европската централна банка.
XS
SM
MD
LG