Достапни линкови

Вељаноски најави утврдување на одговорноста за исфрлањето на новинарите


Претседателот на ЗНМ, Насер Селани, насилно исфрлен од Собраниската галерија за време на седницата за носење на буџетот за 2013-та.
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска изрази жалење што новинарите беа отстранети од собраниската галерија пред почетокот на седницата на 24 декември, посочувајќи дека одлуката за тоа ја донело надлежното собраниско обезбедување за да не дојде до поголем инцидент. Најави дека ќе побара да се поведе постапка од надлежните институции за да се утврди одговорноста за настанот.
XS
SM
MD
LG