Достапни линкови

Авганистан: тројца загинати во самоубиствен напад


Три лица загинале во самоубиствениот напад со автомобил бомба извршен од страна на Талибанци во градот Хост во источен Авганистан, во близина на границата со Пакистан. Експлозијата се случила денеска во близина на американската воена база Кемп Чепмен.
Официјален авганистански претставник за Радио Слободен Авганистан изјави дека во нападот загинале три лица, а двајца се ранети.
Портпаролот на Талибанците Забинулах Муџахид соопштил дека ја преземаат одговорноста.
XS
SM
MD
LG