Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ: Бранко Црвенковски сака да дојде на власт


Целата денешна прес-конференција на Бранко Црвенковски се сведува на само една работа. Бранко Црвенковски сака да дојде на власт, стои во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

Владејачката партија побара од Црвенковски да му се извини на народот и му порачува дека на власт се доаѓа со избори, власта ја избира народот, а не со насилство, со закани, со напад врз претседател на Собрание и со обид за насилен преврат.
XS
SM
MD
LG