Достапни линкови

Се урна транспортен воен авион во Казахстан, 27 мртви


Илустрација.
Сите 27 патници и членови на екипажот загинале кога транспортен воен авион на Казахстанските гранични сили се урна на југот на земјата. Властите соопштија дека во авионот имало 20 патници и седум членови на екипажот и оти се чини дека нема преживеани. Почната е истрага за уривањето. Меѓу патниците бил и командантот на граничните сили, полковник Турганбек Стамбеков.
XS
SM
MD
LG