Достапни линкови

Јахјага - Тачи: Дијалогот со Србија да продолжи


Премиерот и претседателката на Косово, Атифете Јахјага и Хашим Тачи.
Претседателката на Косово, Атифете Јахјага и премиерот Хашим Тачи оценија дека дијалогот со Србија треба да продолжи на високо државно ниво со посредство на ЕУ и со силна поддршка од САД, јави дописникот на МИА. На средбата, Тачи ја информирал Јахјага за досегашниот тек, како и за идната агенда на дијалогот.
XS
SM
MD
LG