Достапни линкови

Над 100 жртви од екстремниот студ во Русија


Екстремно студениот бран, што пред десетина дена ја зафати Русија, досега однесе 123 човечки животи. Во регионот на Москва темературите се спуштиле и до минус 30 степени, а во Сибир биле измерени и минус 60 степени. Покрај 123-те жртви од студот, уште над 800 луѓе биле хоспитализирани, од кои над 350 само во последниве 24 часа.
XS
SM
MD
LG