Достапни линкови

Руските власти отворија трета истрага против Навални


Алексеј Навални
Руските власти отворија и трета истрага против Алексеј Навалани, кој се смета за еден од најжестоките критичари на претседателот Владимир Путин. Истражителите тврдат дека Навални проневерил повеќе од три милиони долари во 2007 година. Навални ги нарече обвинувањата апсурдни.
XS
SM
MD
LG