Достапни линкови

Подобрена состојбата на Хуго Чавез


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез
Властите од Венецуела соопштија дека состојбата на претседателот Хуго Чавез малку се подобрила. Чавез кој се наоѓа во болница во Куба не бил присутен во јавноста од 11 декември кога беше опериран од рак.
По операцијата властите соопштија дека 58 годишниот Чавез имал компликации, вклучувајќи и респираторна инфекција.
XS
SM
MD
LG