Достапни линкови

Временска прогноза-претежно сончево


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево. Претпладне ќе има слаба магла по котлините. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус четири до нула, а дневната од седум до 14 степени.
Во Скопје слично време. Утринската температура ќе е спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до осум степени.
XS
SM
MD
LG