Достапни линкови

Азилантите од Сирија имаат предност пред оние од Србија и Македонија


Министерот за внатрешни работи на Германија Ханс-Петер Фридрих.
Министерот за внатрешни работи на Германија Ханс-Петер Фридрих ја бранеше владината политика кон азилантите и предупреди дека сириските азиланти мораат да имаат предност пред, како што кажа, азилантите од сигурните земји, како Србија и Македонија.

Фридрих, поради големиот број барања за азил од Србија и Македонија, се залагаше за ставање на проверка на безвизниот режим, поради што, како што потсетуваат германските медиуми, беше цел на критика на опозицијата и црквата, пренесува МИА.
XS
SM
MD
LG