Достапни линкови

Јован Јосифовски - нов уставен судија


Macedonia -- Constitutional Court, Skopje, 28Mar2012
Собранието попладнето го избра Јован Јосифовски за судија на Уставниот суд. Тој ќе дојде на местото на Вера Маркова, чиј мандат истекува во јануари следната година. Јосифовски по предлог на ВМРО-ДПМНЕ беше член на Државната изборна комисија.
XS
SM
MD
LG