Достапни линкови

Координативна средба во Собранието, без СДСМ


Трајко Вељаноски
Во Собранието на Македонија денеска се одржа координативна средба на која не учествуваше координаторот на пратеничката група на СДСМ. „Со ова, тој повторно покажува непочитување на член 24 од Законот за Собранието, во кој е предвиден политичкиот дијалог во Парламентот. Очигледно е оти неговото учество на кординативните средби во минатата недела како координатор на најголемата опозициска партија во Собранието било наменско: преку ултиматум и уцена да се добие алиби за предизвикување хаос, непочитување на институциите и злоупотреба на граѓаните и улицата за своите теснопартсики сценарија и интереси“, стои во соопштението од кабинетот на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG