Достапни линкови

Авганистанска полицајка убила американски војник


Една авганистанска полицајка денеска отворила оган врз американски војник во канцелариите на шефот на полицијата во Кабул. НАТО потврди дека притоа војникот бил убиен. Од авганистанската полиција е наведено дека станувало збор за таканаречен „инсајдерски напад“.
XS
SM
MD
LG