Достапни линкови

Сирија:нови цивилни жртви во воздушен напад


Група за мониторинг вели дека голем број лица се убиени во воздушен напад на пекарница во централната провинција Хама. Сириската Опсерваторија за човекови права извести дека дека повеќе од 50 лица се убиени во воздушни напади од страна на режимот врз редица пред пекара во градот Халфаја кој е во рацете на бунтовниците. Во 21-месечното востание против режимот на Башар ал Асад до сега се убиени 44 000 лица.
XS
SM
MD
LG