Достапни линкови

Ослободени по три години пиратско заложништво


Силите во Сомалија ослободија 22 морнари кои се наоѓаа речиси три години во пиратско заложништво. Од кабинетот на претсеадтелот рекоа дека тие имале знаци на претрпена физичка тортура и болести но дека сега им е пружена медицинска нега и храна. Морнарите потекнувале од Филипините, од Индија, Судан, Јемен, Гана и Пакистан.
XS
SM
MD
LG