Достапни линкови

Времето денеска-сончево до умерено облачно


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 6 до 11 степени. Во Скопје слично време со температура до осум степени.
XS
SM
MD
LG