Достапни линкови

Посредникот патува во Сирија со автомобил, аеродромот небезбеден


Меѓународниот пратеник за Сирија Лахдар Брахими.
Меѓународниот пратеник за Сирија Лахдар Брахими е на пат кон Дамаск. Властите во Либан соопштија дека тој денска слетал во Бејрут и со автомобил се упатил кон главниот град на Сирија на средба со претседателот Башар ал-Асад и со министерот за надворешни работи Валид Муалем. Претходно Брахими патуваше со авион директно во Дамаск, но овој пат поради жестоките борби во близина на аеродромот, тој патува со автомобил.
XS
SM
MD
LG