Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со мала облачност


Скопје од птичја перспектива. Собранието со новите куполи. Фото: Ивана Батев(МИА)
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По котлините и речните долини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од два до осум степени.

Во Скопје, слично време со температура до пет степени.

Од понеделник ќе настапи значително затоплување со магла по одделни котлини, а од среда ќе има и повремени локални врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG