Достапни линкови

Тачи: македонската влада се однесува несериозно


Мендух Тачи
Пред денешната седница на Централното собрание на Демократската партија на Албанците лидерот на партијата Мендух Тачи оцени дека Владата се однесувала несериозно по недобивањето датум за почеток на преговори за членство во Европската унија. „Не можеме да поднесеме вакво несериозно однесување на Владата. Ние ако се однесуваме вака нема да добиеме датум за преговори ниту во март ниту во јуни“, додаде Тачи.
XS
SM
MD
LG