Достапни линкови

Американски државјани не можат да посвојуваат руски деца


Рускиот парламент денеска го усвои законот со кој им се забранува на американски граѓани да посвојуваат руски деца. Овој закон доаѓа како одговор на американскиот закон со кој се воведуваат санкции против руски државјани вмешани во кршење на човекови права. Рускиот претседател Владимир Путин оцени дека законот што денеска го усвои Думата е емоционален, но адекватен одговор.
XS
SM
MD
LG