Достапни линкови

САД: одобрен воениот буџет за догодина


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес со големо мнозинство го усвои законот со кој за американската одбрана во идната година се одобруваат 633 милијарди долари. Се верува дека овој закон ќе биде одобрен и од Сенатот. Вкупниот износ е за милијарда и седумстотини милиони долари поголем од оној што го предложи претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG