Достапни линкови

Марадона можен селектор на репрезентација на Ирак


Марадона
Ирачката фудбалска федерација соопшти дека разгледува да го ангажира аргентинецот Марадона за селектор на реперезентацијата. Во јули 52 годишниот Марадона беше отпуштен како тренер на фудбаслкиот клуб „Ал Васл“ од Дубаи и покрај тоа што не му беше истечен договорот. Во 2000 година тој и бразилецот Пеле беа прогласени за фудбалери на векот.
XS
SM
MD
LG