Достапни линкови

Русија и САД со нормални трговски односи


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ја потпиша декларацијата со која и официјално на Русија и се гарантираат постојани нормални трговски односи со Соединетите држави. Во почетокот на месецов Конгресот гласаше за укинување на трговските санкции против Москва воведни уште за времето на Студената војна.
XS
SM
MD
LG