Достапни линкови

Две децении дипломатски односи Македонија-Турција


Ахмет Давутоглу
Во Министерството за надворешни работи во Скопје денеска со свечена програма ќе биде одбележана 20 годишнината од воспоставување на дипломатските односи меѓу Македонија и Турција. По тој повод ќе се одржат пленарни разговори меѓу делегации на двете земји, а министрите за надворешни работи на Никола Попоски и Ахмет Давутоглу ќе дадат изјави за медиумите.
XS
SM
MD
LG