Достапни линкови

Намален кредитниот рејтинг на Кипар


Рејтинг агенција „Стандард енд Пурс“ го намали кредитниот рејтинг на Кипар за два степена од Б на тројно Це плус. Според агенцијата, ситуацијата во земјата се влошува поради зајакнатиот финансиски притисок и поради несигурноста на условите на секоја финансиска поддршка во очекување на претседателските избори во февруари следната година.
XS
SM
MD
LG