Достапни линкови

Се бараат повеќе пари за американската дипломатија


покојниот американски амбасадор во Либија Кристофер Стивенс
Американскиот стејт департмент ќе побара над милјарда долари дополнителни сретства за подобрување на дипломатскиот аутпут по нападот на Американската амбасада во Либија во Септември. Заменик државните секретари Вилјем Бурнс и Томас Најдс го презентираа барањето во Белата куќа на седницата на Комисијата за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG