Достапни линкови

Викиликс ќе објави илјадници нови доверливи документи


Основачот на Викиликс Џулијан Асанж најави обелоденување на милиони нови доверливи американски документи при поселдното јавно обраќање од амбасадата на Еквадор. Тој рече дека документите ги обезбедил војник чиј идентитет ќе биде откриен идната година. Обраќајки се од балконот на амбасадата Асанж рече дека материјалот кој Викиликс ќе го објави ќе влијае на секоја земја во светот.
XS
SM
MD
LG