Достапни линкови

Американски маринец осуден на 30 дневен притвор


Командант на Американските маринци се изјасни за виновен за уринирање врз мртвите трела на талибански милитанти во Авганистан во провинцијата Хелманд во 2011 година. Џосеф Камблин е прогласен за виновен за фотографирање со жртви од бојното поле. Командантот е осуден на 30 дневен притвор и казна од 2.000 американски долари.
XS
SM
MD
LG