Достапни линкови

Повици за протести во Пакистан


Највлијателните исламски верски свештенции повикуваат на протест денеска во знак на незадоволство од убиствата на здравствени работници кои на терен давале вакцини против полио. Се очекува 24.000 џамии да проповедаат против инцидентот за време на денешните молитви. По убиството на деветмината здравствени работници пакистанските власти ја паузираа кампањата за вакцинирање.
XS
SM
MD
LG